آذربایجان شرقی

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

امدادرسانی نجاتگران هشترودی به عشایر سیل زده

تیم های امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان هشترود به کمک عشایر سیل زده شتافتند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی،  بهزاد اصلانی رئیس هلال احمر شهرستان هشترود در تشریح عملیات گفت : دیروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت در پی  بارش شدید باران و وقوع سیل در مناطقی از شهرستان هشترودبدنبال  تماس  اورژانس ۱۱۵ هشترود مبنی بر گیر افتادن عشایر در روستای خالی از سکنه قویوجوق ، بلافاصله  تیم امدادی  پایگاه جاده ای شهید ملک پور عزیزکندی جمعیت هلال احمر شهرستان هشترود و ۲ تیم از هلال احمر شهرستان   به منطقه اعزام شدند.

وی افزود : از این تعداد   یک تیم به روستای آسایش  و دو تیم برای امدادرسانی به عشایر واقع در روستای مخروبه و خالی از سکنه قویوجوق رفتند که  تعداد ۱۴ نفر از عشایر گرفتار در محاصره سیل  را بعد از رها سازی   با آمبولانس جمعیت به ایستگاه راه آهن  هشترود انتقال   و اسکان  داده شدند.

 رئیس هلال احمر هشترود افزود: تیم دیگری  بنا بر اعلام بخشدار  ، به روستای تلم خان رفته  و نسبت  به تخلیه آب  منزل مسکونی یکی از اهالی روستا اقدام نمودند .

 اصلانی خاطر نشان کرد : امروز دوشنبه نیز  بنا بر تماس معاونت فرمانداری و بخشداری مبنی بر گیر افتادن عشایر در  روبه روی روستای خواجه غور بخش مرکزی تیم امداد پایگاه شهید ملک پور شهرستان هشترود و یک تیم از جمعیت به محل اعزام شده و نسبت به اسکان آ و تغذیه آنها اقدام شد.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *