آذربایجان شرقی

دوشنبه 31 شهریور 1399
دردیدار مدیران سازمان آتش نشانی و هلال احمر مطرح شد :

افزایش همکاری های بین سازمان آتش نشانی و هلال احمر / عضویت افتخاری مدیر عامل هلال احمر استان در آتش نشانی تبریز

مدیران و مسئولان سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز با حضور در هلال احمر با مدیر عامل استان دیدار و پیرامون افزایش همکاری به تبادل نظر پرداختند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این دیدار که روز یکشنبه 22 تیرماه 99  انجام گرفت ، دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،با تجلیل از خدمات نیروهای آتش نشانی در حوادث و سوانح گوناگون شهری و برون شهری گفت : سازمان آتش نشانی و جمعیت هلال احمر دو نهاد امدادرسان غیر انتفاعی بوده که سعی و تلاششان این است بهتریت خدمات را به آسیب دیدگان از حوادث ارائه دهند .

وی افزود : نیروهای آتش نشانی تبریز در جریان آتش سوزی های بازار  مسقف و تاریخی تبریز و اطفا حریق جنگلهای ارسباران و رها سازی اجساد افراد غرق شده در سدها  و سایر حوادث  اقدامات ارزشمندی انجام داده اند و با توجه به اینکه آتش نشانان و امدادگران و نجاتگران هلال احمر  در بسیاری از این حوادث دوشادوش و در کنار همدیگر ایفای نقش می کنند لذا ضروری است با ایجاد تعامل و هماهنگی بین سازمانی بازدهی شان را در زمان حوادث بالا ببرند .

مدیر عامل استان ادامه داد : برای بالا بردن بازدهی نیروهای در  سوانح و حوادث لازم است قبلا   نیروها  از همدیگر و امکانات و ظرفیت ها و پتانسیل هم اطلاع داشته باشند تا بتوانند در زمالن امداد رسانی موفق عمل کنند .

دکتر حسین پور با اشاره به نقش خطیر سازمانهای امدادی خاطر نشان کرد : : بایستی  برنامه ریزهای سازمانهای امدادی  متناسب با زمانهای  بحران طراحی شود .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تشکیل خانه های هلال در ایستگاههای آتش نشانی تبریز و شهرستانها شاهد افزایش تعامل و همکاری بیشتر و برگزاری اردوهها و مانورهای  مشترک بوده و آموزشها لازم ارائه گردد و در آینده نزدیک هر امدادگر بعنوان آتش نشان و هر آتش نشان بعنوان یک امدادگر مهارتهای مربوطه را کسب نماید .

 در این دیدار دکترعلیرضا زبردست سرپرست سازمان آتش نشانی تبریز هم با تجلیل از خدمات نیروهای هلال احمر گفت : همه ما  یک هدف مشترک داریم آنهم خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به آسیب دیدگان از حوادث می باشد .

وی ادامه داد : امیدواریم با ایجاد هماهنگی های لازم بین سازمان آتش نشانی و هلال احمر  و بررسی و احصا موارد  همکاری در کمیته راهبردی آتش نشانی ، خط و مشی لازم را تعریف و شاهد افزایش همکاری های بینابین باشیم .

زبردست افزود : دستگاههای امدادرسان بایستی مرزبندی های بین سازمانی در عملیاتها را با همدلی و همراهی برداشته و مانند نیروهای یک مجموعه در کنار همدیگر وارد عملیات شوند .

وی از آمادگی سازمان آتش نشانی تبریز برای راه اندازی خانه های هلال در ایستگاههای آتش نشانی تبریز خبر داد .

 

 عضویت افتخاری مدیر عامل هلال احمر آذربایجان شرقی در آتش نشانی تبریز

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی آتش نشان افتخاری سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز شد

در پایان این دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با پوشیدن لباس آتش نشانی ، بعضویت افتخاری آتش نشانی تبریز در آمد و از همکاران و نجاتگران و امدادگران و داوطلبان و اعضای جمعیت هلال احمر خواست با مراجعه به سایت سازمان آتش نشانی تبریز به آدرس  https://125.tabriz.ir/   و با پر کردن فرمهای مربوطه بصورت  الکترونیکی  بعضویت افتخاری سازمان آتش نشان در آیند .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *