آذربایجان شرقی

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

استفاده از ظرفیت هلال احمر برای ترویج و نشر فرهنگ اهدای عضو /کمک به برپایی نمایشگاه دست آوردهای حوزه اهدای عضو

مسئول  اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی استان با حضور در هلال احمر با مدیر عامل استان دیدار و پیرامون افزایش همکاری ها به گفتگو پرداخت .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر رسول زارع زاده مشاور عالی شهرداری و رئیس شورای کلانشهر تبریز در حوزه سلامت و مسئول اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی قبل از ظهر امروز یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 با حضور در جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با دکتر حمید حسین پور مدیر عامل هلال احمر استان دیدار و پیرامون افزایش همکاری ها و همچنین در خصوص اهمیت موضوع اهدای عضو به گفتگو و تبادل نظر پرداختند .
مسئول اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی استان با اشاره به  آیه شریفه «من احیاها فکأنّما احیا النّاس جمیعا»گفت :  اهمیت حیات بخشی به یک نفر بقدری مهم است که خداوند متعال در قرآن کریم آنرا برابر با نجات جان تمامی انسانها عنوان کرده است .
وی ادامه داد :  ما در نظر داریم برای ترویج و نشر فرهنگ اهدای عضو، نسبت به برپایی نمایشگاه  اقدام نماییم که  در این خصوص نیاز به همراهی و همکاری جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی داریم و تقاضا می‌کنیم در برپایی این نمایشگاه و فراهم نمودن تجهیزات لازم از قبیل چادر همکاری لازم را داشته باشند.
مشاور عالی شهرداری و رئیس شورای کلانشهر تبریز در حوزه سلامت افزود : به خاطر ترویج فرهنگ اهدای عضو ، دست یاری بسوی ورزشکاران و هنرمندان و پزشکان و متخصصین گشوده ایم  که خوشبختانه  در این خصوص بیش از  ۴۰ نفر پزشک متخصص در حوزه های مختلف در بحث پیشگیری و ارتقای سطح آگاهی مردم و توجه به سبک اصلاح سبد غذایی با اهدای عضو همکاری دارند .
دکتر رسول زارع زاده  خاطر نشان کرد : جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از شرکا حوزه سلامت همواره در کنار تیم کارگروه سلامت پیوند اعضا بوده ،  پرچم هلال احمر،  پرچم مقدسی و بین مردم قداست خاصی دارد کارکنان و امدادگران آن افرادی هستند که با عشق و علاقه در این نهاد خدمت می کنند .
وی بر لزوم تکریم از خانواده های اهدا کننده اعضای  عزیزانشان گفت : تکریم خانواده هایی که مبادرت به اهدای عضو اعضایشان کرده‌اند جزو برنامه‌های حوزه اهدای عضو می‌باشد، در همین راستا سعی می کنیم  با همکاری موزه  تبریز،  بخشی را بعنوان معرفی اهدا کنندگان عضو و تکریم آنان و زنده نگه داشتن نامشان راه اندازی کنیم ، همچنین با همکاری مسئولین ، در  وادی رحمت تبریز قطعه ای برای دفن پیکرهای مطهر افرادی که عضوشان را اهدا کرده اند اختصاص داده شده است .
مسئول اهدای عضو استان افزود : هرجا که  تفکر بسیجی وجود  داشته است کارها با سرعت  پیش رفته است .
وی با گلایه از عدم احساس مسئولیت و عدم توجه  بعضی از دستگاهها به بحث اهدای عضو گفت:  در بحث پیوند اعضا ،بایستی تمامی مدیران دستگاه‌ها احساس تکلیف و احساس مسئولیت کنند و پای کار بیایند .
دکتر رسول زاده تصریح کرد ، هلال احمر به عنوان یکی از دستگاههای دخیل در  سلامت می تواند در بحث فرهنگ‌سازی اهدای عضو ایفای نقش کند ، نام هلال احمر، همواره آرام بخش بوده  و انسان با دیدن آن احساس امنیت و آرامش می کند.
 در ادامه این دیدار دکتر حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های بشردوستانه انجمن اهدای عضو استان گفت : اهدای عضو با جمعیت هلال احمر اهداف و اصول مشترکی دارند، یکی از اهداف و اصول مشترک جمعیت هلال احمر با انجمن اهدای عضو ، تسکین آلام بشری است ، در همین راستا جمعیت هلال احمر ،با تمام توان و امکانات خود در خدمت بسیج جامعه پزشکی استان بخش اهدای عضو است و آماده‌ایم در موزه جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی که در دست افتتاح داریم بخشی را به عنوان معرفی فعالیت های بخش اهدای عضو استان قرار دهیم، همچنین اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در برنامه هایشان عیادت و دلجویی از خانواده هایی  که اعضای عزیزانشان را اهداکرده اند را پیگیری خواهند کرد .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *