آذربایجان شرقی

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

امدادرسانی نجاتگران آذربایجان شرقی به آبگرفتگی معابر و منازل

نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی روز گذشته 12 اردیبهشت با انجام3 عملیات ، به آبگرفتگی معابر و منازل امدادرسانی کردند .

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،میر علی آقا سیدی معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان در تشریح عملیاتها گفت : بدنبال بارش شدید باران در مناطقی از استان و وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی از منازل و معابر، تیم های امدادی هلال احمر به کمک خانوارهای متاثر در شهرهای شبستر ، هشترود و ممقان از سیل شتافتند .

وی افزود : در شهرستان هشترود  تیم امدادی پایگاه شهید ملک‌پور عزیز کندی و 3 تیم پشتیبانی از شعبه هشترود جمعه 12 نفر نجاتگر با خودرو آمبولانس و خودرو وانت  مجهز به پمپ های مکنده آب و چادر نسبت به رفع آبگرفتگی منازل و معابر اقدام کردند .

معاون امداد ونجات گفت : در شهرستان هشترود ،  تیم امدادی این شهرستان نسبت به نجات ۴ خانواده عشایر اهل بناب در مجموع ۱۴ نفر از محاصره سیل در منطقه نظر کهریزی اقدام کردند در این حادثه تلفات سنگین احشام ، بدلیل تاریکی شب قابل شمارش نبودند.

سیدی اظهار داشت : در شهر ممقان هم در پی بارش رگباری باران عصر روز یکشنبه12 اردیبهشت و آبگرفتگی ناشی از بارش باران برای چندین منزل مسکونی و کارگاه نخود پزی، تخلیه آب و هدایت به بیرون توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر مـمـقــان صورت پذیرفت

وی از تخلیه آب در شهرهای شند آباد وکوزه کنان توسط نیروهای جمعیت هلال احمر شبستر خبر داد و گفت : نیروهای امدادی هلال احمر شبستر روز گذشته بدنبال بارش باران و آبگرفتگی اقدام به تخلیه آب چندین نقطه در شهرهای شندآباد و کوزه کنان نمودند .

معاون امدادو نجات استان خاطرنشان کرد : روز گذشته در مجموع 18 نفر نجاتگر در قالب 5 تیم عملیاتی به 28 نفر آسیب دیده از سیل امدادرسانی رسانی و 12 نفر را اسکان دادند .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *