آذربایجان شرقی

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

امدادرسانی نجاتگران آذربایجان شرقی به 6 نفر از گرفتاران در ارتفاعات در شب گذشته /تلاشهابرای یافتن یک نفر مفقودی در کوهستان عون بن علی تبریز

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان  آذربایجان شرقی از امدادرسانی نجاتگران آذربایجان شرقی به 6 نفر از گرفتاران در ارتفاعات  این استان در شب گذشته خبر داد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر حمید حسین پور با اعلام این خبر گفت : از شب گذشته ـ جمعه 10 اردیبهشت 1400،  تیم‌های امداد و نجات کوهستان  جمعیت هلال احمر استان در سراسر استان عملیات‌های مختلفی را انجام داده و به 6 نفر از گرفتاران در ارتفاعات امدادرسانی کردند .
وی ادامه داد :  نجاتگران پایگاه میان جاده‌ای شهید کاظم باقری منطقه  یوزبند جمعیت هلال احمر شهرستان کلیبر شب گذشته به 3 نفر که حوالی ساعت 22 در ارتفاعات قله بابک از سمت روستای اوزی گرفتار شده بودند ، امدادرسانی کرده و بعداز چهار ساعت تجسس در شرایط جوی مه آلود وبارندگی شدید در ساعت 1:30 بامداد امروز با رها سازی و انتقال  آنها به مکان امن،  عملیات خاتمه یافت .
حسین پور افزود : همچنین شب گذشته ،   3 نفر در ارتفاعات عون بن علی تبریز در پرتگاه سد شهید مدنی گرفتار شده بودند که توسط نجاتگران کوهستان عون بن علی یادمان شهدای گمنام نجات و به مکان امن منتقل شدند .
مدیر عامل استان افزود : با توجه به مفقودی1نفر از شب گذشته در کوهستان عون بن علی ، 30تن از نجاتگران معاونت امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان ، عملیات جستجو را در قالب ۱۰ تیم  3 نفره  آغاز کرده اند و نسبت به پایش منطقه اقدام نموده اند . و یک تیم پشتیبان هم در مرکز پایگاه ، توسط نقشه های هوایی اقدامات لازم را انجام می دهند و تیم پهبادی جمعیت هلال احمر استان  هم در منطقه حضور دارد که به  محض مساعد شدن شرایط جوی از طریق پهپاد هم عملیات جستجو دنبال خواهد شد .

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *