آذربایجان شرقی

یکشنبه 19 اردیبهشت 1400

تاکید به رعایت حجاب و عفاف و توجه به فریضتین امر به معروف و نهی از منکر

نخستین نشست شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با رویکرد عفاف و حجاب در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این نشست که روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه 1400در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد ، حجت الاسلام عبدالحمید واعظی رئیس شورای فرهنگی و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان با تبریک میلادمسعود  امام حسن مجتبی ع ،  به تشریح اصول دین  و فلسفه امامت و عدالت  پرداخت و گفت :   فلسفه امامت بسیار مهم بوده و حفظ و نگهداری و ثبات و استحکام دین راعهده دار می باشد .
وی ادامه داد : حضرت علی ع بعد از رحلت پیامبر اکرم مدل حکومتی اسلامی  ارائه دادند و بعد از آن حضرت نیز ائمه راهش را ادامه  دادند و مهمترین مسئله ای  که در حکومت حضرت علی ع   بروز پیدا کرد اجرای عدالت بدون ملاحظه فامیل و قوم و قبیله بود .
رئیس شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان به صلح امام حسن ع اشاره کرد و گفت : امام حسن ع در آن مقطع تاریخی تصمیمی مهمی گرفتند ، هر چند مورد نکوهش و ملامت واقع شدند ولی با صلح خویش اسلام را نجات دادندو در عصر حاضر نیز حضرت امام خمینی (ره ) مثل امام مجتبی علیه‌السلام جام زهر را نوشید و قطعنامه 598  را قبول کرد و با صدام صلح کرد.»
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان افزود : نباید در مسائل جامعه بی تفاوت بود بایستی با وحدت و همدلی پشت سر رهبری حرکت کنیم .
وی در پایان بر لزوم توجه  به فروع دین از جمله  نماز و رعایت حجاب و عفاف و اجرای  فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و بهره مندی از فیوضات ماه مبارک رمضان تاکید کرد .
دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هم در این نشست ، بر لزوم استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی در راستای فرهنگ سازی برای رفع ناهنجاریها وسالم سازی محیط اداری  تاکید کرد .
وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت : بر اساس قانون جمعیت هلال احمر حق مداخله در انتخابات و تبلیغات نامزدها با استفاده از امکانات  این نهاد را ندارد ، خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در روز رای گیری بصورت پرشور در پای صندوقهای رای حاضر خواهند شد .
در ادامه این نشست هر کدام از اعضای شورا پیشنهادات خودرا ارائه دادند

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *