آذربایجان شرقی

یکشنبه 23 خرداد 1400

پیام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر

دکتر حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در پیامی فرا رسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر را به  تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی پیام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به شرح  زیر است :

قریب  به یک قرن  از شروع به کار نهاد مقدسی می‌گذرد که در طول این سال ها منشأ خدمات فراوانی برای آسیب دیدگان از حوادث و سوانح شده است،  جمعیتی که در سراسر دنیا بدون در نظر گرفتن رنگ و نژاد و عقاید به کمک آسییب دیدگان از حوادث شتافته و در راستای تسکین آلام بشری توام با تکریم احترام انسانها گام بر می‌دارد .

جمعیت هلال احمر در استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز در سال ۱۳۰۳ بعد از پایتخت به مدد وجود  خیرین و نیکوکاران و نهادهای خیریه تشکیل یافت و از بدو تشکیل تا حالا در مقاطع مختلف خدمات بسیار ارزشمندی به حادثه‌دیدگان ارائه داده است .

یکی از خدمات برجسته جمعیت هلال احمر بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، تشکیل امداد جبهه بوده است.

 در طول سال‌های دفاع مقدس نیروهای جمعیت هلال احمر در جبهه ها، دوشادوش رزمندگان اسلام به کمک زخمی‌ها شتافته و در انتقال مجروحین به بیمارستانهای سیار هلال احمر و همچنین انتقال  پیکرهای مطهر شهدای جنگ تحمیلی نقش اساسی داشتند همچنین در بمباران شهرها نیروهای جمعیت هلال احمر در امداد رسانی به آسیب دیدگان  از بمباران ها و موشک‌باران ها نقش مهمی ایفا کردند.

 

 همچنین در زلزله های مخربی که در کشور و استان آذربایجان شرقی در طی سالهای گذشته به وقوع پیوسته است نقش جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و هلال احمر کشور بی بدیل بوده است که از آن جمله می‌توان به امدادرسانی به زلزله مخرب اردبیل و و زلزله بم و  همچنین زلزله سال ۱۳۹۱ ارسباران اشاره کرد که  موجب رضایت مردم  به ویژه مقام معظم رهبری را در پی داشته است.

 جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امدادرسان کشور ،در تمامی حادثه ها و سوانح به مدد نیروی عظیم داوطلب خویش در خط مقدم خدمات ارزشمندی به آسیب دیدگان از حوادث ارائه نموده است.

جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولی شگرف و عظیم در بعد امداد رسانی به خود گرفته است به طوری که اکنون با داشتن ۳۰ پایگاه امداد جاده‌ای ،بالگرد امدادی ،خودروهای مخصوص امدادرسانی، انبارها و سوله های امدادی ،نقش مهمی در امدادرسانی به حوادث شمالغرب کشور و حوادث کشوری و بین المللی دارد و در این دوران کرونایی در کنار کارکنان بخش درمانی کشور نقش مهمی در کنترل و غربالگری ویروس کرونا داشته است .

اینجانب وظیفه خود دانستم ضمن نکوداشت یاد و خاطره تمامی خیرین داوطلبان و نیکوکاران نیک اندیشی که در طول این ۱۰۰ سال اخیر با جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی همکاری داشته‌اند  آنان که به رحمت خدا پیوسته اند بر روانشان درود می فرستیم و بر دستان پرمهر باز نشستگان متعهد و متخصص و صاحب تجربه  که در حکم گنجینه معنوی هلال احمرمحسوب می شوند بوسه تجلیل زده و در برابر عزت نفس و اهتمام اعضای بزرگوار امدادگران نجاتگران جوانان داوطلبان و کارکنان سر تکریم فرود  آورده و زحمات شان را  ارج  نهاده ، روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر را به همه کسانی که دل در گرو پیشرفت این نهاد مقدس دارند تبریک و تهنیت عرض نموده ، توفیق و سلامتی همه را از درگاه حق تعالی مسئلت می نمایم.

 

دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *