آذربایجان شرقی

دوشنبه 31 شهریور 1399

ارائه آموزشهای امدادی به 13 هزار نفر از سربازان در استان آذربایجان شرقی توسط هلال احمر

ارائه آموزشهای امدادی به 13 هزار نفر از سربازان در استان آذربایجان شرقی توسط هلال احمر /برنامه ریزی برای ارائه آموزش های امدادی

معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر آذربایجان شرقی  اعلام کرد :
ارائه آموزشهای امدادی به 13 هزار نفر از سربازان در استان آذربایجان شرقی توسط هلال احمر /برنامه ریزی برای ارائه آموزش های امدادی به 2500نفر در خانه های هلال 
معاون آموزش و پژوهش هلال احمر آذربایجان شرقی  از برگزاری دوره های آموزش عمومی امداد و کمکهای اولیه  برای 13 هزار تن از سربازان نیروهای مسلح  خبرداد .
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، مهندس مهدی رحیمی گفت : برابر تفاهم نامه منعقده با نیروهای مسلح ، جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در سالجاری ،برای 13 هزار تن از سربازان وظیفه ،دوره آموزشی امداد و نجات و کمک های اولیه برگزار خواهد کرد . 
وی ادامه داد : در این دوره های  آموزشی ،نحوه ارائه کمک های اولیه به مصدوم آموزش داده شده و سربازان وظیفه با نحوه ارائه خدمات در شرایط سخت و همچنین نجات مصدوم آشنا خواهند شد .
معاون آموزش و پژوهش  تصریح کرد: ارائه آموزش های امدادی، علاوه بر تربیت سرباز مهارت محور می تواند سهم بسزایی در امدادرسانی به مصدومان و آسیب دیدگان  در مواقع بحران‌ها و حوادث داشته باشد، وسربازان می توانند  پس از پایان دوره خدمت سربازی  در صورت مواجه با  حادثه یا بحران اقدام به امدادرسانی به شهروندان کنند.
مهندس رحیمی به استفاده از ظرفیت خانه های هلال در ارائه آموزش های امدادی اشاره کرد و گفت : بلحاظ شرایط خاص کرونایی حاکم ، در ماههای مرداد و شهریور 1399 برابر برنامه ریزی انجام یافته قریب به 2500 نفر در خانه های هلال در سطح استان با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با همکاری دهیاری ها و شوراهای شهر و روستا و سایر دستگاهها از آموزش های امدادی هلال احمر بهره مند حواهند شد .
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *