آذربایجان شرقی

سه شنبه 06 آبان 1399

محبوبیت جمعیت هلال احمر در میان مردم کم نظیر است .

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی دیدار کرد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این دیدار که روز سه شنبه 18 شهریور 99 در بیت امام جمعه تبریز صورت گرفت : حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری دراستان  آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز  گفت :  چند تا سازمان داریم که بین المللی هستند مانند پلیس راه و اورژانس ، جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر یک سازمان شناخته‌شده در سطح دنیاست، پیام جمعیت هلال احمر در سطح جهان پیام صلح و دوستی و آرامش است ، هلال احمر مخصوصاً این تشکیلات جوانان خیلی می توانند موفق تر عمل کنند و جذب بیشتری داشته باشند تا در روز مبادا بتوانند کمک حال جمعیت هلال احمر باشند .یکی  از راه‌های افزایش جذب جوانان ، هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ با آموزش و پرورش می‌تواند باشد .

آموزش و پرورش می تواند در جذب جوانان برای جمعیت هلال احمر خیلی موفق عمل کند.جوانان خیلی علاقه‌مند هستند که در کارهای عام المنفعه شرکت کنند ، ما باید برای جوانان یک حساب ویژه‌ای باز کنیم برای جذب آنها آموزش‌های لازم را ارائه دهیم تا در تمامی حوادث به کمک هلال احمر  بیایند چرا که ما به همراهی جوانان در سوانح و حوادث نیاز داریم ، جمعیت هلال احمر در برهه‌ های  خاص می‌تواند از حضور جوانان استفاده‌ی بهینه داشته باشد در بحران هایی مانند سیل و زلزله و آتش‌سوزی دستگاه‌هایی مانند هلال احمر و نیروهای مسلح همیشه در خط مقدم قرار دارند.

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد  :جمعیت هلال احمر جز سازمان‌هایی است که در بین مردم محبوب و مورد احترام مردم است و جزء سازمان های خاص به حساب می آید که مردم این سازمان را دوست دارند مردم جمعیت هلال احمر و نیروهای مسلح را دوست دارند اینها در بین مردم از موقعیت های بسیار خوب و ممتازی برخوردار هستند،  نیروهای جمعیت هلال احمر شبانه روز در جاده‌ها در روزهای سخت در کنار مردم هستند به همین دلیل ما باید در ارتباط با جوانان در جمعیت هلال احمر یک کارهای ویژه ای انجام بدهیم بویژه  در رابطه با آموزش جوانان و امدادگری آنها  تا در روزهای خاص و در حوادث خاص در کنار هلال احمر قرار بگیرند.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد :  ما از مجموعه جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی خیلی راضی هستیم و مردم هم هلال احمر را دوست دارند هر هفته نیروهای جمعیت هلال احمر استان در نمازجمعه حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات از قبیل تب سنجی و تست فشار خون  نمازگزاران اقدام می کنند .

وی تصریح کرد :  رمز موفقیت کشور ما توجه به جوانان هست در مسئولیت ها بایستی به جوانان توجه کنیم،  مقام معظم رهبری در خصوص جوانان حساسیت ویژه‌ای دارند و ما هم بایستی در جوانان در مسئولیت ها استفاده کنیم و از پیشکسوتان در ستاد ها و در محل تصمیم گیری ها استفاده نماییم ولی  مقام اجرا را به جوانان بسپاریم .جمعیت هلال احمر می تواند با همکاری بسیج کارهای موفقی را انجام دهد

در این دیدار که مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان حضور داشتند ،   دکتر محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمرگفت :جمعیت  از سه سازمان عملیاتی جوانان،  امداد و نجات و داوطلبان تشکیل یافته است که راه ورودی جمعیت هلال احمر ، سازمان جوانان میباشد در سازمان جوانان نیروها با آموزشها آشنا می شوند و بعد از آشنایی با آموزش های امدادی و تخصصی به عنوان امدادگر و نجاتگر وارد سازمان امداد و نجات می‌شود و در سنین بالاتر به عنوان داوطلب در سازمان داوطلبان فعالیت می کنند.

دکتر گلفشان ادامه داد: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری با توجه به تاکیداتی که روی جوانان داشتند  وظیفه همه ما را در حوزه جوانان مشخص کرده ا ند،  ما بایستی در حوزه کارآفرینی وارد شویم و به همین منظور در حاشیه شهرها سازمان جوانان در حوزه کسب و کار خرد محلی و کارآفرینی وارد شده است.

دکتر گل فشان تاکید کرد :سازمان جوانان اقدام به راه اندازی سامانه برای جمع آوری ایده ها و طرح ها جوانان کرده است که این ایده ها از طریق  افراد متخصص بررسی شده و ایده های موفق جهت نخبه پروری و برای پرورش جوانان  به زیر مجموعه ها  مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد به زیر مجموعه ها معرفی می شود .

رئیس سازمان جوانان گفت :  استان آذربایجان شرقی در حوزه جوانان نسبت  به سایر استان‌ها وضعیت مناسبی دارد و از  ظرفیت‌های خوبی برخوردار است .

وی به نقش خانه های هلال در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت:  جمعیت هلال احمر سیاست راه اندازی اردوگاهها و مراکزآموزشی در استان‌ها و خانه‌های هلال  در روستاهای دوردست را در دستور کار خود قرار دارد ، در خانه های هلال افراد خیرخواه و جوانان تجمع می‌کنند و برکات خانه‌های هلال  این است که اهالی روستاها و جوانان در این خانه‌ها و آموزشهای امدادی را می بینند.

دکتر گل فشان افزود :  مهمترین مشکلات سازمان های امدادرسان و نیروهای امدادی در زمان وقوع حوادث  زمان رسیدن به محل حادثه در زمان طلایی است که این مشکل با آموزش جوانان روستاها در خانه‌های هلال مرتفع می‌شود.و این جوانان امدادگر به محض وقوع حوادث و سوانح جوانان وارد عمل شده و در لحظات طلایی به کمک حادثه‌دیدگان می‌شتابند.

وی ادامه داد: اعتمادی که مردم به جمعیت هلال احمر دارد بزرگترین سرمایه هلال احمر است و حمایت‌های ائمه جمعه و حمایت های مردم از هلال احمر سرمایه بسیار ارزشمند جمعیت هلال احمر می باشد.

دکتر گل فشان گفت : جوانان در جمعیت هلال احمر کارهای داوطلبان انجام می‌دهند و هیچ امتیاز دیگر به غیر از اخلاص و کار عاشقانه وجود ندارد ، جمعیت هلال احمر بالغ بر ۲ میلیون عضو دارد که برای این اعضا مخصوصاً برای زوج های جوان هلال احمر آموزش های قبل از ازدواج و همسرداری و خانه داری ارائه می دهد .

وی نقش  خانواده را در تحکیم جامعه موثر دانست و گفت : برای اینکه جامعه موفق داشته باشیم باید آموزش‌هایی برای تقویت بنیاد خانواده ارائه دهیم .

رئیس سازمان جوانان  ادامه داد :  در خانه‌های هلال همچنین مباحث ناهنجاری های اجتماعی مانند مواد مخدر  مورد بحث قرار گرفته و  در این خصوص  مطالبی ارائه  میشود .

گل فشان  حمایت ائمه جمعه مخصوصا حمایت  حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم از جمعیت هلال احمر را بسیار کارگشا و موجب افزایش اعتماد عمومی  مردم به جمعیت هلال احمر دانست.

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *