آذربایجان شرقی

سه شنبه 06 آبان 1399

راه اندازی خانه هلال شهید قاسم سلیمانی در عجب شیر

با حضور مدیر عامل ،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و فرماندار، امام جمعه عجب شیر خانه هلال شهید قاسم سلیمانی مجتمع اداری و شهرک ولیعصر عج  عجب شیر مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی،  در آیین افتتاح این خانه هلال که همزمان با سراسر کشور و با حضور ویدیویی رئیس جمهور و رئیس جمعیت هلال احمر کشور انجام گرفت ،دکتر حمید حسین پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از حضور و حمایت‌های فرماندار و امام جمعه شهرستان عجبشیر گفت: همزمان با سراسر کشور، صد و هشتادمین خانه هلال در استان آذربایجان شرقی و شهرستان عجب‌شیر با هدف افزایش تاب آوری جامعه در سوانح و حوادث افتتاح شد.

حسین پور افزود: خانه‌های هلال بمنظور گسترش و اشاعه برنامه‌های آموزشی و فرهنگسازی برای سلامت عموم جامعه و تداوم آموزش‌های همگانی امداد و نجات در حوادث ایجاد می‌شوند تا در زمان وقوع سوانح، بتوانیم در جهت مقابله با شرایط بحرانی؛ اطلاعات، اقدامات و مهارت‌های لازم را در مردم ایجاد کنیم تا لحظه رسیدن نیروهای رسمی امدادی، اقدامات اولیه توسط مردم و اعضای خانه‌های هلال انجام پذیرد.

مدیرعامل استان آذربایجان‌شرقی در پایان با اشاره به ضرورت وجود انبارهای امدادی در مقابله با سوانح تصریح کرد: انبارهای امدادی با تجهیزات کامل در استان وجود دارد ولی تعدادی از شهرستان‌ها فاقد این انبارهای امدادی ضروری هستند که برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا در سال آتی شاهد افتتاح انبارهای امدادی در شهرستان‌ها باشیم.

 

امام جمعه شهرستان عجب شیر نیز در این مراسم ضمن اشاره به افتتاح خانه هلال شهرستان عجب شیر در آستانه هفته دفاع مقدس بیان داشت : هلال احمر نهاد مقدسی است و با تجهیزات امدادی متنوعی که در اختیار دارد در هنگام بروز حوادث مختلف نظیر سیل و زلزله و تصادفات جاده ای همیشه پیش قدم بوده و در خط مقدم امدادرسانی است.

وی با اشاره به آیه شریفه منْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعاً ) هر کس، انسانى را از مرگ رهائى بخشد، چنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است) کار هلال احمر را امری ارزشمند خواند و گفت هیچ کاری ارزشمند تر از نجات جان انسان ها نمی باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از جناب آقای جعفری، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر و مجموعه جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر به پاس تلاش های شبانه روزی و حضور پررنگ در حوادث و برنامه ها، از مجموعه جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی نیز تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

 

فرماندار شهرستان عجب شیر هم در این مراسم ضمن تشکر از اقدامات و امکانات هلال احمر استان در تجهیز خانه هلال شهرستان عجب شیر گفت: مدت‌هاست در صدد فراهم نمودن محیط و فضای مناسبی برای این امر مهم بودیم که بحمدالله حاصل شد و امید است که تجهیزات تکمیلی با حمایت استان و خیرین شهرستان محقق گردد.

وی ادامه داد: خانه‌های هلال مقیاس کوچک‌تری از خود جمعیت هلال احمر است که در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه با ارائه خدمات امدادی و بهداشتی، آمار خسارات و تلفات کاهش یابد.

او با یادآوری ضرورت وجود انبار امدادی و پایگاه امداد جاده‌ای در شهرستان، افزود: این شهرستان پتانسیل این را دارد که با در دستور کار قراردادن احداث انبار به‌روز و مجهز، در زمان وقوع حوادث حمایت و پشتیبانی مورد انتظار را در جنوب و جنوب غربی استان فراهم آورد.

 

همچنین در این روز گروههای سرود جوانان و غنچه های هلال جمعیت هلال احمر عجب شیر  سرودهای با مضامین گام دوم انقلاب و استاد شهریار بمناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار اجرا و کلاس های آموزشی امداد و کمکهای اولیه برای اعضا برگزار و آثار نقاشی و صنایع دستی اعضا بنمایش گذاشته شد .

گفتنی است: در سالجاری ۱۲۵ خانه هلال در شهرها و بخش ها و روستاهای استان راه اندازی شده بود که با راه اندازی ۵۵ خانه هلال دیگر در استان آذربایجان شرقی تعداد خانه های هلال فعال آذربایجان شرقی به ۱۸۰ باب افزایش یافت.

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *